LOMO Microscope Objective - Achromat 10x0.30, Phase, Luminescence
$99.00
In stock
Only 3 left
SKU
808222261632
| Warehouses | Available Stock |
|---|---|
| Belarus | 3 |
LOMO Microscope Objective - Achromat 10x0.30, Phase, Luminescence
LOMO objective code is F-OM-5L. Very good used condition.
| Mount Thread | RMS (0.8"-36tpi) |
|---|---|
| Correction | Achromat |
| Immersion | Dry |
| Objective Magnification | 10x |
| Numerical Aperture | 0.30 |
| Tube Length | 160mm |
| Work Distance | 7.24mm |
| Parfocal Height | 33mm |
| Purpose | For research by phase contrast and luminescence method |
| Manufacturer | LOMO |
Write Your Own Review