LOMO Microscope Objective - Achromat 20x0.40, Phase
$99.00
In stock
Only 8 left
SKU
808222945044
| Warehouses | Available Stock |
|---|---|
| Belarus | 8 |
LOMO Microscope Objective - Achromat 20x0.40, Phase
LOMO objective FOM-27. Very good used condition.
| Mount Thread | RMS (0.8"-36tpi) |
|---|---|
| Correction | Achromat |
| Immersion | Dry |
| Objective Magnification | 20x |
| Numerical Aperture | 0.40 |
| Tube Length | 160mm |
| Work Distance | 1.70mm |
| Parfocal Height | 33mm |
| Purpose | For research by phase contrast method |
| Manufacturer | LOMO |
Write Your Own Review