LOMO Microscope Objective - Achromat 40x0.65, Phase
$99.00
In stock
Only 3 left
SKU
711332408890
| Warehouses | Available Stock |
|---|---|
| Belarus | 3 |
LOMO Microscope Objective - Achromat 40x0.65, Phase
LOMO objective code is F-MSch. Very good used condition.
| Mount Thread | RMS (0.8"-36tpi) |
|---|---|
| Correction | Achromat |
| Immersion | Dry |
| Objective Magnification | 40x |
| Numerical Aperture | 0.65 |
| Tube Length | 165mm |
| Work Distance | 0.55mm |
| Parfocal Height | 33mm |
| Purpose | For research by phase contrast method |
| Manufacturer | LOMO |
Write Your Own Review