LOMO Microscope Objective - Achromat 40x0.65, Polarization
$49.00
In stock
Only 1 left
SKU
711332408852
| Warehouses | Available Stock |
|---|---|
| Belarus | 1 |
LOMO Microscope Objective - Achromat 40x0.65, Polarization
LOMO objective code is OM-9P. Very good used condition.
| Mount Thread | RMS (0.8"-36tpi) |
|---|---|
| Correction | Achromat |
| Immersion | Dry |
| Objective Magnification | 40x |
| Numerical Aperture | 0.65 |
| Tube Length | 190mm |
| Work Distance | 0.50mm |
| Parfocal Height | 12.3mm |
| Purpose | For researches in reflected polarized light |
| Manufacturer | LOMO |
Write Your Own Review