LOMO Microscope Objective - Achromat 8x0.20
$39.00
In stock
Only 2 left
SKU
808223124028
| Warehouses | Available Stock |
|---|---|
| Belarus | 2 |
LOMO Microscope Objective - Achromat 8x0.20
LOMO objective code is M-42. Very good used condition.
| Mount Thread | RMS (0.8"-36tpi) |
|---|---|
| Correction | Achromat |
| Immersion | Dry |
| Objective Magnification | 8x |
| Numerical Aperture | 0.20 |
| Tube Length | 160mm |
| Work Distance | 8.57mm |
| Parfocal Height | 33mm |
| Purpose | For biological, bacteriological and other researches |
| Manufacturer | LOMO |
Write Your Own Review