LOMO Microscope Objective - APO 60x0.7-1.0, OI, Gelatin
$95.00
In stock
Only 1 left
SKU
808222399335
| Warehouses | Available Stock |
|---|---|
| Belarus | 1 |
LOMO Microscope Objective - APO 60x0.7-1.0, OI, Gelatin
Very good used condition. Iris ring is bit tight.
| Mount Thread | RMS (0.8"-36tpi) |
|---|---|
| Correction | Apochromat |
| Immersion | Oil |
| Objective Magnification | 60x |
| Numerical Aperture | 0.7-1.0 |
| Tube Length | 160mm |
| Work Distance | 0.22mm |
| Parfocal Height | 32.7mm |
| Special Features | Built-in iris diaphragm |
| Manufacturer | LOMO |
Write Your Own Review