LOMO Microscope Objective - APO 60x0.7-1.0, OI (white)
$95.00
In stock
Only 2 left
SKU
808222963901
| Warehouses | Available Stock |
|---|---|
| Belarus | 2 |
LOMO Microscope Objective - APO 60x0.7-1.0, OI (white)
LOMO objective code is OM-15. Very good used condition.
| Mount Thread | RMS (0.8"-36tpi) |
|---|---|
| Correction | Apochromat |
| Immersion | Water |
| Objective Magnification | 60x |
| Numerical Aperture | 0.7-1.0 |
| Tube Length | 160mm |
| Work Distance | 0.22mm |
| Parfocal Height | 32.7mm |
| Special Features | Built-in iris diaphragm |
| Manufacturer | LOMO |
Write Your Own Review