LOMO Microscope Objective - Planachromat 3.5x0.10
$75.00
In stock
Only 1 left
SKU
808222797643
| Warehouses | Available Stock |
|---|---|
| Belarus | 1 |
LOMO Microscope Objective - Planachromat 3.5x0.10
LOMO objective code is OM-3.
Comes in RMS female to M27x0.75 male thread adapter.
| Mount Thread | RMS (0.8"-36tpi) |
|---|---|
| Correction | Planachromat |
| Immersion | Dry |
| Objective Magnification | 3.5x |
| Numerical Aperture | 0.10 |
| Tube Length | 160mm |
| Work Distance | 23.40mm |
| Parfocal Height | 36.5mm |
| Purpose | For biological, bacteriological and other researches |
| Manufacturer | LOMO |
Write Your Own Review