LOMO Microscope Eyepiece - 8x, Huygens, Wide-angle, Crosshair
$49.00
In stock
Only 1 left
SKU
808222216915
| Warehouses | Available Stock |
|---|---|
| Belarus | 1 |
LOMO Microscope Eyepiece - 8x, Huygens, Wide-angle, Crosshair
Type: Huygens, wide-angle
Grid: Just crosshair without scale
Very good used condition.
| Eyepiece Type | Huygens |
|---|---|
| Eyepeice Mount Diameter | 23.2mm |
| Eyepiece Magnification | 8x |
| Eyepiece Focal Length | 30.4mm |
| Eyepiece linear FOV | 20mm |
| Eyepiece Notes | With a crosshair |
| Manufacturer | LOMO |
Write Your Own Review