LOMO Microscope Eyepiece - Photo 7x
$68.00
In stock
Only 4 left
SKU
808222620491
| Warehouses | Available Stock |
|---|---|
| Belarus | 4 |
LOMO Microscope Eyepiece - Photo 7x
Type: Photo
Grid: None
"P" after the power means 'Coated'.
Photo eyepieces are purposed to project image to a film, screen or sensor.
| Eyepiece Type | Photo |
|---|---|
| Eyepeice Mount Diameter | 23.2mm |
| Eyepiece Magnification | 7x |
| Eyepiece Focal Length | 36mm |
| Eyepiece linear FOV | 18mm |
| Eyepiece Notes | Coated optics |
| Manufacturer | LOMO |
Write Your Own Review